Éjszakai verejtékezés? Íme néhány tanács a száraz éjszakákért!

Az éjszakai verejtékezés meglehetősen gyakori jelenség, leggyakrabban a túl meleg hőmérséklet vagy az évszaknak nem megfelelő ágynemű okozza. Ha ezeket az okokat kizárhatjuk és még mindig izzadást tapasztalunk, akkor érdemes odafigyelni testünk jelzéseire. A továbbiakban szeretnénk megvizsgálni, hogy mik állhatnak a háttérben és milyen megoldások léteznek erre.

A jelenség gyakrabban fordul elő férfiaknál, mivel test-hőmérsékletük naponta többször ciklikusan változik, estefelé a legmagasabb. Ilyenkor még a legkönnyebb nyári paplant is elviselhetetlennek érezhetik.

Éjszakai verejtékezés előfordulhat azonban mindkét nem esetében is, melynek leggyakoribb kiváltó oka a stressz. Ha valami miatt szorongunk – lehet munka, párkapcsolati gondok, anyagi problémák – könnyen kialakulhatnak szorongásos álmok, melyek hatására izzadni kezdünk.

 

A verejtékezés elkerülésére az alábbi módszereket ajánljuk:

  • Lefekvés előtt jógázzunk, meditáljunk, sétáljunk vagy olvassunk! A lényeg, hogy tereljük el gondolatainkat a mindennapi gondokról, kapcsolódjunk ki, készüljünk fel az éjszakai pihenésre.

  • Szereltessünk be légkondicionálót! A távkapcsolót az ágyunk mellett tartva könnyen tudjuk szabályozni szobánk hőmérsékletét. Érdemes lefekvés előtt néhány órával bekapcsolni a készüléket, hogy mire ágyba kerülünk, már hűvös szoba fogadjon. Így nem tesszük ki szervezetünk hirtelen nagy hőmérséklet-változásnak és elkerülhetjük a megfázást.

  • Használjunk többrétegű, az évszaknak megfelelő takarót! Amennyiben ez is kevésnek bizonyul, úgy a technológia fejlődésének köszönhetően kipróbálhatunk egy új fejlesztésű paplant, mely hőmérséklet-kiegyenlítő hatásának köszönhetően kiegyensúlyozott alváshőmérsékletet biztosít. A Climarelle ágynemű finom, könnyű töltetszálakat, valamint puha, rugalmas High-Tech Vlies-ben lévő mikrokapszulákat tartalmaz. Amennyiben a hőmérséklet az ideális érték fölött van, akkor a rugalmas Vlies-ben lévő mikrokapszulák folyékonnyá válnak, ezáltal egyfajta hűtőhatás keletkezik. Ha a testhőmérséklet ismét csökken, a mikrokapszulák újra szilárd állapotúvá válnak és még alacsony hőmérséklet esetén is melegen tartják a testet.